Avatar The Last Airbender

Postavy

Iroh je bratr Ohnivého lorda Ozaie a strýc prince Zuka. Jako starý muž se  mnohem raději chce máčet v horkém prameni nebo chodit po obchodech, než honit Avatara. Nicméně, je moudrý starý muž, který byl kdysi velký generál a je respektovaným učitelem pro Zuka.
Fire Lord Ozai byl tyranský vládce ohnivého národa, otec prince a princezny Zuka Azuly a hlavní protivník  Avatara. Jako každý Ohniví lord, Ozai byl Firebenderem a před ukončení série byl nejsilnější Firebenderem ve Světě Avatara. Ozai je druhý syn Ohnivého Pána Azulona a Ohnivé lady Ilah, poté, co se narodil jeho starší bratr Iroh. Za tímto účelem má v plánu využít Sozinovu kometu a  zničit zemní království, vzdál se  titulu Ohnivého lorda a prohlásil se sám za krále světa Pheonixe. Byl poražený Aangem, který  použil Energybending a odstranil jeho Firebending navždy.
Appa je Aangův létající bizon, poslední svého druhu. Aangovi a jeho přatelům slouží jako dopravní prostředek. Není to pro ně jen zvíře, ale taky jejich přítel
Toph Bei Fong je 12-ti letá slepá earthbenderka, která opustila svůj pohodlný život v bohaté rodině a v polovině 2.série se přidala k Aangovi Kataře a Sokkovi . Toph upoutala Aangovu pozornost na podzemním zápase earthbenderů, kde svému okolí dokazovala, že ačkoli je slepá, není slabá a bezmocná. Ve skutečnosti je velmi silná earthbenderka a taky první, kdo předvedl ovládání železa (konec 2. série). Toph vnímá své okolí pomocí sých chodidel, které zachycují vibrace v zemi. Podle nich pak dokáže určit, kdo kde stojí, a také může říct, zda dotyčný lže, nebo ne. aby mohla lépe vnímat, chodí neustále bosá a své špinavé nohy vystavuje všem na obdiv. Ostatní pak tituluje výrazem "Twinkle-toes", který by se dal volně přeložit jako zářící chodidlo.


Text : Avatar.over.cz
Aang je hrdina zjevení ducha. Ale spíše než chrání svět, Aang hledá dobrodružství. Chce život plný legračních zkušeností, ne těžké povinnosti. Aang žije v okamžiku. Neplánuje nežije s pocitem důležitosti. Aang je někdo, kdo jde s proudem. Není snadné ho vylekat, ale svět ve kterém se vzbudí je úplně jiný než si pamatuje. Aang nicméně viděl svou budoucnost. Kde jiní vidí jen zkázu, on vidí potenciální krásu. Kde jiní vidí nepřátele, on vidí potenciální přátele.


Text : Nick-avatar.ic.cz
Čtrnáctiletá Katara je zlatíčko celé show. To ona se stará o vášnivého puberťáčka. Laskavost a soucit jsou na ní nevětší zvláštnosti. Když někoho urazí,její touha napravovat křivdu způsobuje triu problémy. Katara je rozhodnutá chránit svět, navzdory jejím skromným schopnostem. Katara je svéhlavě rozhodnutá udržet je v pochodu. Katara je velmi zralá a odpovědná na svůj věk a vždy je prostředníkem mezi Aangem a Sokkou. Je lepidlem, které je drží pospolu.


Text : nick-avatar.ic.cz
Zuko je 16 letý princ z ohnivého národa. Vzhledem k události v minulosti kde Zuko selhal v boji proti svému otci Fire lordovi Ozaii, byl vyhnán do exilu, aby se Zuko mohl vratit zpět musí chytit Avatara a získat zpátky svou čest. V průběhu doby, Zuko se snaží vypořádat s jeho hněvem, sebelítostí, a složitými rodinnými vztahy.
 
The Last Airbender - AangeRmail - vydělávejte